Twarz  W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Lab Division HA50X
 • Collagen Booster

  Perfekcyjny zabieg rewitalizująco-przeciwzmarszczkowy, którego głównym składnikiem jest koktajl peptydowy stymulujący syntezę kolagenu oraz witamina C, która utrzymuje młodość skóry dzięki swoim właściwością przeciwutleniającym. Rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu, skóra wygląda zdrowo, jest napięta i nabiera blasku.

  Połączenie produktów w linii Collagen Booster pozwoliło na stworzenie zabiegu o bardzo silnym działaniu odmładzającym i rewitalizującym. Zabieg ten doskonale nadaje się do cery suchej, zwiotczałej, zmęczonej, z pierwszymi oznakami starzenia się. Zawarte w zabiegu substancje: koktajl peptydowy stymuluje syntezę kolagenu. Witamina C utrzymuje skórę młodszą ze względu na jej działanie przeciwutleniające, odmładzające i rewitalizujące. Skóra staje się odżywiona, zrewitalizowana, uelastyczniona i pełna blasku.

 • Glyco System

  Glyco System to nowa linia koncentrująca się na procesie złuszczania skóry. Profesjonalne złuszczanie formułowane za pomocą kwasu glikolowego i witaminy C, dzięki któremu usuwane są martwe komórki z naskórka, aktywując ich odnowę. Rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry. Złuszczanie stanowi niezbędny krok, przed podjęciem leczenia i odnowy zewnętrznych warstw skóry.

  W młodości 4% wszystkich komórek skóry umiera każdego dnia i są zastąpione nowymi. Dzięki procesowi odnowy komórkowej młody człowiek zmienia wszystkie komórki, które pokrywają swoje ciało w 3 lub 4 tygodnie. Z upływem lat proces ten staje się coraz wolniejszy, pojawiają się zmarszczki i linie mimiczne, wówczas wskazane jest stosowanie preparatów, które pomagają wyeliminować stare komórki i wygenerować nowe. Od 30 roku życia "nowe" komórki nie zastępują "starych", a proces odnowy jest zaburzony. Kiedy dostrzegamy, że nasza skóra staje się matowa, szara, z przebarwieniami i zmęczona to doskonały moment, aby ją odnowić i zrewitalizować, aby stała się jasna i promienna.

 • Kianty Experience

  Nasza skóra posiada własny system samoobrony, ale biorąc pod uwagę obecne warunki środowiskowe, to już nie wystarczy. Aktualny styl życia, nadmiar ekspozycji słonecznej, zanieczyszczenia, papierosy, stres sprawiają że nasza skóra potrzebuje czegoś więcej. Niektóre badania rynku dotyczące stresu oksydacyjnego wykazują, iż populacje które regularnie zażywają wino są mniej narażone na tego typu dysfunkcje.

  Produkty linii Kianty Experience, stanowią miksturę wyciągu pestek winogron oraz Witaminy E. Oba składniki współdziałając chronią błonę komórkową przed wolnymi rodnikami. Witamina E zawarta w skórze, jest głównym składnikiem przeciwutleniającym posiada właściwości przeciwzapalne oraz pobudza działanie enzymów w skórze.Wyciąg z liści winogron posiada właściwości zwalczające szkodliwe działanie wolnych rodników, łagodzące i przeciwzapalne. Olejek z pestek winogron działa regenerująco i restruktyzuje lepszą kontrolę nawilżenia. Posiada właściwości pozostawiające skórę miękką i delikatną.

 • Kianty Botulinum Like

  Zabieg Kianty "Jak Botulinum" polecany jest na zmarszczki mimiczne. Zmarszczki mimiczne związane są ze skurczem mięśni twarzy podczas wyrażania emocji. Wyraźniejsze są u osób z tzw. żywą mimiką twarzy. Na skutek powtarzania się tych samych ruchów twarzy, skóra traci właściwości rozkurczania w sposób naturalny. Z czasem linie mimiczne ulegają utrwaleniu. Obszary najbardziej narażone na zmarszczki mimiczne to: okolice czoła, oczu, górnej wargi oraz przestrzeni między brwiami.

  Główne składniki aktywne zawarte w linii Kianty „Jak Botulinum”:

  • Argirelina
   Jest syntetycznym hexapeptydem, uformowanym z sześciu naturalnych aminokwasów, które są bezpieczną alternatywą dla toksyny botulinowej. Centrum działania argireliny są mimiczne zmarszczki znajdujące się w okolicach : czoła, oczu, brwi, górnej wargi. Argirelina współzawodniczy z proteiną SNAP-25, zajmując jej miejsce w kompleksie SNAR. Powoduje zwiększenie odpoczynku mięśni oraz redukuje proces powstawania zmarszczek. Działa jednak w zupełnie inny sposób niż Botulinum. Sposób działania argireliny jest całkowicie naturalny. Botulinum paraliżuje mięśnie, a argirelina rozluźnia je. Argirelinę stosuje się miejscowo, całkowicie bezboleśnie, bez żadnych efektów ubocznych. Przede wszystkim zabiegi z jej użyciem są dużo tańsze. Botulinum może być wstrzykiwany tylko przez lekarzy i może powodować zaczerwienienie, obrzęk, asymetrię sąsiadujących tkanek. Kremy z argireliną mogą być stosowane całkowicie bezpiecznie. Fibroblasty hamują proces kurczenia się włókien, podobnych do komórki mięśniowej. W odpowiedzi na poszczególne impulsy, następuje proces powstawania zmarszczki. Argirelina nie tylko rozluźnia mięśnie, ale również fibroblasty. Wprowadza spokój we wszystkie sąsiadujące tkanki. Pozostawia skórę wygładzoną. Zostało udowodnione naukowo (badania „in vivo”), że kiedy fibroblasty pozostają w stanie spoczynku następuje znaczne zwiększenie procesu syntezy kolagenu i elastyny. Następuje znaczne wygładzenie istniejących już zmarszczek. Rezultaty działania argireliny widoczne są już nawet kilka dni po zastosowaniu i są o wiele bardziej naturalne.
  • Polifenole otrzymywane z pestek winogron
   Stanowią jedną z największych grup roślinnych składników odżywczych. Znajdują się w niemal każdym królestwie roślin, gdzie odgrywają kluczową rolę w procesie wzrostu i reprodukcji.Na skórę działają uelastyczniająco,odmładzająco,zwiększają wytrzymałość naczyń krwionośnych.
  • Matrixyl™
   To jeden z polipeptydów (sekwencja Lizyna- Treonina- Treonina -Lizyna-Seryna), który penetruje w głąb skóry. Oddziałując na fibroblasty, stymuluje syntezę molekuł łączących poszczególne tkanki: kolagen i glikozaminoglikany. Polipeptyd Matrixyl™ jest częścią kolagenu typu I. Wznawia naturalny proces pobudzania fibroblastów do syntezy znacznej ilości materiału niezbędniezbędnego do regeneracji skóry: kolagen I, III, IV, glikozaminoglikany (kwas hialuronowy).
 • Kianty Viniferin

  Proces starzenia skóry

  Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest „ stres oksydacyjny”, który powstaje w wyniku agresywnego działania wolnych rodników. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki środowiskowe: zanieczyszczenia, stres, palenie papierosów, promienie UV.

  Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki mające na swym ostatnim orbitalu pojedynczy, niesparowany elektron. Dążąc do przyłączenia lub oddania elektronu wykazują dużą aktywność chemiczną utleniając każdy związek z którym mają kontakt. Niszczą błony komórkowe i mogą uszkadzać łańcuchy DNA zawierające informacje genetyczne. Wolne rodniki są także kancerogenne. Mogą powodować stany zapalne i śmierć komórek. W raz z wiekiem wzrasta intensywność ich wytwarzania przez organizm. Przyspieszają one starzenie skóry i organizmu. Są także przyczyną wielu chorób.

  Każda komórka skóry jest narażona ok 10.000 razy dziennie na atak ze strony wolnych rodników. To powoduje degenerację włókien kolagenu i elastyny oraz depolimeryzację kwasu hialuronowego. Poprzez to zwiększa się ilość zmarszczek, skóra traci sprężystość.

  Organizm człowieka wyposażony został w naturalny mechanizm obrony przed wolnymi rodnikami. Zapewnia on równowagę antyoksydacyjną. Ale pomimo tego równowaga ta może czasami zostać zaburzona. Wówczas konieczne staje się dostarczenie tzw. antyoksydantów ( przeciwutleniaczy), które zmniejszą szkodliwe działanie wolnych rodników, zneutralizują ich kancerogenne działanie.

  Składnik aktywny zawarty w linii Kianty Viniferin

  Jedną z roślin, które chronią komórki skóry, macierz zewnątrzkomórkową DNA przed uszkodzeniami oraz stymulują syntezę kolagenu są winogrona. Z nich to pozyskiwane są antyoksydacyjne polifenole, m.in. resweratrol.

  BV szukało jednak jeszcze bardziej aktywnego składnika, który znacznie silniej odmładzałby skórę. Z tego względu pozyskało nową, bardziej ekskluzywną i intensywniej działającą substancję czynną tj. pochodną rezweratrolu – Viniferinę ( nazwa handlowa Viniderm ®).

  Viniferyna ( Viniderm ®) – powstaje w procesie enzymatycznej biokonwersji z resweratrolu. Resweratrol jest z kolei pozyskiwany z soku z czerwonych winogron z Południowej Francji. Pierwszym krokiem jest pozyskanie enzymu laktazy, produkowanego przez szczep grzybów Botrytis Cinerea. Grzyb ten występuje tylko w odmianach winogron używanych do produkcji najsłodszego wina np. Sauternes o Monbazillac. Wyizolowany enzym jest wykorzystywany w drugim etapie syntezy. Podczas tego etapu jest on dodawany do soku z winogron obfitującego w resweratrol. W dalszej części na drodze wielu przemian enzymatycznych resweratrol jest przekształcany w viniferinę. Viniferina wykazuje 62 razy większą skuteczność w odmładzaniu i rozświetlaniu skóry niż wit. C i 4 krotnie większą skuteczność niż kwas kojowy w rozjaśnianiu i likwidacji przebarwień.

 • Cell Activ

  Proces starzenia skóry

  Pomiędzy 30 i 40 rokiem życia na naszej skórze zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Prawdą jest, że proces ten zaczyna się dużo wcześniej, ale jest niedostrzegalny. Odnowa komórkowa zostaje spowolniona w 25 roku życia, a czynniki środowiskowe tylko pogarszają sytuację. Skóra nie jest już tak rozświetlona i traci jędrność. Około 30 roku życia, zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki (najczęściej w okolicach oczu- kurze łapki) oraz przebarwienia. Skóra na twarzy i ciele staje się odwodniona, miejsca takie jak: łokcie, kolana i stopy stają się progresywnie suche oraz zaczerwienione. 80% skóry starzeje się właśnie z powodu nadmiernej ekspozycji słonecznej.

  Dlaczego komórki macierzyste?

  Komórki macierzyste są komórkami niezróżnicowanymi. W organizmie ludzkim mogą przekształcać się w komórki dowolnego rodzaju. Większość komórek spełnia określone funkcje np. komórki wątroby, komórki skóry, komórki mózgowe itd. Po przyjęciu takich funkcji w procesie zwanym różnicowaniem, komórki nie mogą adaptować się do spełnienia żadnych innych funkcji. Komórki macierzyste jednakże nie podlegają procesowi różnicowania.

  Komórki macierzyste różnią się od pozostałych komórek przede wszystkim z dwóch względów: Posiadają nieograniczoną, potencjalną możliwość podziałów (czyli odnawianie swojej liczby- są nieśmiertelne i odnawialne) Mają umiejętność tworzenia różnych typów komórek (nie tylko jednego).

 • Aqua Genomics

  Marka Bruno Vassari pragnie zaprezentować Państwu nową intensywnie nawilżającą linię: AQUA GENOMICS.

  Wszystkie preparaty linii stworzone zostały na podstawie badań genomów. Nowa kosmetologiczna nauka nosi nazwę kosmetologenomika. Jej celem jest przede wszystkim badanie ludzkiego genomu i analiza jego interakcji z różnymi składnikami. Badania przedstawiają jak różne aktywne substancje są w stanie stymulować ludzkie DNA, po to, aby wyprodukowało specyficzne proteiny, odpowiedzialne za regenerację.

  Główną substancję aktywną preparatów z linii AQUA GENOMICS jest REVIDRAT®. Jego główną funkcją jest synteza enzymów uczestniczących przy tworzeniu Naturalnego Czynnika Nawilżającego ( NMF ). Rezultatem końcowym jest optymalne nawilżenie skóry.

 • White

  Kolor ludzkiej skóry uzależniony jest od obecności melaniny. Układ barwnikowy skóry tworzą melanocyty- komórki dendrytyczne (komórki prezentujące antygen) powstałe z neuroektodermy grzebienia nerwowego. Zasiedlają skórę (naskórek), przydatki skóry, błony śluzowe, srom, drogi moczowo- płuciowe, opony mózgowe, ucho wewnętrzne, naczyniówkę, jagodówkę lub tęczówkę gałki ocznej. Najliczniej umiejscowione są w skórze między keratynocytami warstwy podstawnej naskórka. Syntezują melaninę, a nie mając możliwości jej spichrzenia, przekazują barwnik sąsiadującym keratynocytom, gdzie są endocytowane przez melanofory. Jeden melanocyt utrzymuje połączenie z ok. 36 keranocytami tworząc naskórkową jednostkę melaninową. Posiadają zdolności do podziału mitotycznego a rodzajem ich łagodnej proliferacji są znamiona melanocytowe.

  Melanina jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za zabarwienie skóry. Powstaje z aminokwasów: tyrozyny lyb hydroksyfenyloalaniny w złożonym procesie melanogenezy. Może występować w trzech formach: jako eumelanina - barwnik ciemny, brązowoczarny; pheomelanina - barwnik jasny, czerwonożółty lub melaniny trójchromowe- intensywnie czerwone, zbliżone do pheomelanin produkowana w melanocytach - komórkach barwnikowych.

  Wytwarzanie melaniny jest procesem obronnym skóry, zapobiega dalszym zniszczenom wywołanym prominiowaniem UV. Melanina pochłania promieniowanie UVA i UVB oraz neutralizuje wolne rodniki.

  Rozjaśnianie skóry prowadzi do:

  • Wyrównania koloru skóry, poprzez usuwanie miejscowych przebarwień
  • Redukcji nadmiernej ilości melaniny, która powstała na skutek ekspozycji na słońce lub związana jest z pewnymi uwarunkowaniami genetycznymi.

  Istnieje wiele sposobów rozjaśnienia skóry. Usunięcie nadmiaru melaniny i zahamowanie procesu produkcji nowej to kluczowe elementy tego procesu.

 • Energising Treatment

  Bruno Vassari wzbogaciło swoją ofertę o doskonały zabieg energetyzujący na bazie pyłu z ziemi wulkanicznej Enrgising Treatment. Wykorzystuje on samorozgrzewającą maskę gipsową, która ułatwia ( efekt okluzji) przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki temu po zabiegu każda skóra wygląda świeżo. Poza tym maska modeluje owal twarzy, poprawia jej kontur, napina, wygładza i nawilża skórę.

 • Anti Stress

  Codzienne życie stwarza sytuacje, w których przeżywamy różne emocje. Od radości po rozpacz. Nasz organizm zapisuje każde przeżycie, które niejednokrotnie jest bardzo stresujące. Stres jest pojęciem bardzo szerokim. Stanowi reakcję organizmu na przeszkody, przeciążenia, niebezpieczeństwa lub też inne bodźce. Bardzo często jesteśmy na niego narażeni. Skóra pełni rolę naturalnej bariery ochronnej organizmu przed otaczającym środowiskiem, dlatego jest w dużym stopniu narażona na stres. Wraz z upływem czasu zaczyna tracić zdolność do szybkiej odnowy. To powoduje zmniejszenie odporności skóry.

  Rodzaje stresu i jego wpływ na skórę.

  Stres dzielimy na: wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny związany jest z wahaniem hormonów ( szczególnie tzw. „ hormonów stresu”: adrenaliny, noradrenaliny, kortyzolu) oraz zmianami metabolicznymi. Stres zewnętrzny związany jest ze środowiskiem , w którym żyjemy. Przede wszystkim nasilają go: zanieczyszczenia powietrza ( tlenek i dwutlenek węgla), toksyny i chemikalia ( dym papierosowy, rozpuszczalniki, detergenty), promienie słoneczne UV ( stres oksydacyjny). Wszystkie te czynniki powodują powstawanie wolnych rodników. Wolne rodniki są molekułami, które atakują komórki, niszczą błony komórkowe budujące DNA oraz powodują ich mutację. Osłabiają skórę , obniżają jej zdolności naprawcze i ochronne, powodują powstawanie zwiotczeń i głębokich zmarszczek.

  Symptomy skóry „zestresowanej” :

  • Skóra poszarzała, ziemista,
  • Szorstka w dotyku,
  • Sucha, wręcz odwodniona.
  • Bardziej wrażliwa – często reaguje pieczeniem i zaczerwienieniem.

  Linia Anti-Stress walczy przede wszystkim z czynnikami niszczącymi skórę oraz dostarcza potrzebnych elementów do odbudowy i regeneracji wszystkich zniszczeń.

 • AHA

  Powszechnie wiadomo, że wraz z upływającym czasem w naszej skórze następują różnego rodzaju zmiany:

  Spowolnieniu ulega proces odnowy komórek. Zmniejsza się zdolność zatrzymywania wody w skórze Proces syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów spowalnia się; następuje utrata jędrności. Pojawiają się przebarwienia.

  Alfa hydroksykwasy (AHA , ang. Alpha Hydroksy Acids) to związki organiczne. Charakteryzują się grupą – OH i mogą w swojej strukturze zawierać do 14 atomów węgla. Występują powszechnie w przyrodzie. Otrzymywane są ze źródeł naturalnych np. w wyniku ekstrakcji ze świeżych owoców, warzyw, trzciny cukrowej. Mogą być również syntetyzowane metodami chemicznymi i pozyskiwane metodami biotechnologicznymi.

  Do najbardziej popularnych AHA zaliczamy:

  • Kwas glikolowy
  • Kwas mlekowy
  • Kwas jabłkowy
  • Kwas winowy
  • Kwas migdałowy

  Najczęściej stosowane w kosmetologii są: kwas glikolowy i kwas mlekowy. To one mają najmniejszy rozmiar cząstek spośród wszystkich AHA. Kwasy te są najlepiej absorbowane przez warstwę rogową naskórka, a tym samym działają najskuteczniej.

  Kwasy AHA stosowane są od dawna w kosmetologii. Mają one szerokie właściwości:

  • Złuszczają naskórek (rozpuszczają spoiwo między dachówkowo ułożonymi martwymi komórkami warstwy rogowej naskórka)
  • Zapewniają lepsze nawilżenie skóry
  • Przyczyniają się do poprawy produkcji kolagenu, elastyny, GAG
  • Spłycają drobne zmarszczki powierzchniowe, zwiększają elastyczność skóry
  • Spłycają przebarwienia, rozjaśniają skórę
  • Odblokowują pory, działają antybakteryjnie, zapobiegają tworzeniu się stanów zapalnych.

  Produkty zawierające AHA są polecane do każdego typu skóry (z wyjątkiem tych bardzo wrażliwych):

  • Tłusta,
  • Trądzikowa,
  • Z przebarwieniami,
  • Dojrzała,
  • Hyperkeratosis (zgrubiała warstwa rogowa).

  Kuracja z kwasem glikolowym znacznie zmniejszy intensywność problemu w przeciągu kilku miesięcy.

 • Pure Solutions

  Cera tłusta jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych. Jest szara, gruba, słabo ukrwiona a jej powierzchnia błyszcząca z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i zaskórnikami. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, zimno i słońce oraz wodę i mydło. Na ogół bardzo słaby wpływ na cerę tłustą mają bodźce zewnętrzne, dużo silniejszy zaś wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się okres jej starzenia. Zaletą cery tłustej jest także to, że w wieku starszym, czy podeszłym, nie ulega patologicznemu wysuszeniu, zazwyczaj po 30-40 r.ż. przechodzi w cerę mieszaną. Wadą natomiast są dość częste powikłania trądzikowe i skłonność do tworzenia zmian zastoinowych oraz nieestetyczny wygląd, ponieważ się błyszczy. Wygląd skóry poprawia się w miesiącach letnich, ze względu na upłynnienie łoju pod wpływem ciepła, dzięki czemu ma on łatwiejszą drogę wydostania się na zewnątrz, równomiernie pokrywa skórę i nie blokuje porów. Cera tłusta nie występuje w dzieciństwie. Jej objawy pojawiają się dopiero po okresie pokwitania, ok. 12 roku życia, co jest związane ze wzmożoną stymulacją hormonalną i nadmierna pracą gruczołów łojowych.

  Pure Solutions to linie zabiegowe idealne dla skóry tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami. Regulują one wydzielanie sebum, działają antybakteryjnie, zapobiegają tworzeniu się zanieczyszczeń . Dzięki zabiegom Pure Solutions skóra staje się zmatowiona, nawilżona i rozświtlona.

 • Skin Comfort

  Cerą wrażliwą określamy skórę, która pod wpływem czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych staje się zaczerwieniona i podrażniona. W momencie działania czynnika drażniącego przy skórze wrażliwej pojawia się rumień, wzrasta uczucie świądu, pieczenia oraz szczypania. Najczęściej problem ten dotyczy cery suchej, cienkiej, delikatnej, ale również może pojawić się w przypadku silnie przesuszonej cery mieszanej i tłustej. Ponadto skóra staje się wrażliwa w okresie menopauzy, w wyniku zniszczenia jej przez słońce, czy też przez długotrwałą chorobę. Jest dużo czynników, które mają wpływ na pojawienie się cery wrażliwej. Oprócz tych wymienionych wcześniej, zaliczyć możemy również złą pielęgnację – używanie mydeł i zbyt gorącej wody, zbyt częste peelingi, stosowanie silnych kosmetyków na bazie kwasów owocowych, alkoholi, witaminy A. Także nasz styl życia wiąże się z pojawieniem cery wrażliwej – brak ruchu, nieprawidłowe odżywianie, przebywanie w zbyt suchych, wilgotnych czy też klimatyzowanych pomieszczeniach, nadmierne opalanie, używki oraz wszelkie zanieczyszczenia środowiska. Objawami pojawienia się cery wrażliwej jest ścieńczenie naskórka, zaczerwienienie, widoczne naczynia krwionośne, uczucie świądu, pieczenia, mrowienia , czy też szczypania.. Skóra jest słabo odżywiona, przestają pracować gruczoły łojowe, każda ekspozycja na słońce uszkadza kolagen, elastynę oraz płaszcz hydrolipidowy, prowadząc do nadmiernego wysuszenia, złuszczania naskórka oraz szybszego starzenia się.

  Linia Skin Comfort dzięki odpowiednio dobranym składnikom w preparatach i zabiegom dla cery wrażliwej, podrażnionej przerywa destrukcyjny proces i pomaga odbudować warstwę lipidową skóry. Znika nieprzyjemne uczucie napięcia. Naskórek staje się miękki, gładki, a cera odzyskuje zdrowy koloryt.

 • Revitalising