Anti Stress

Codzienne życie stwarza sytuacje, w których przeżywamy różne emocje. Od radości po rozpacz. Nasz organizm zapisuje każde przeżycie, które niejednokrotnie jest bardzo stresujące. Stres jest pojęciem bardzo szerokim. Stanowi reakcję organizmu na przeszkody, przeciążenia, niebezpieczeństwa lub też inne bodźce. Bardzo często jesteśmy na niego naraże...

Codzienne życie stwarza sytuacje, w których przeżywamy różne emocje. Od radości po rozpacz. Nasz organizm zapisuje każde przeżycie, które niejednokrotnie jest bardzo stresujące. Stres jest pojęciem bardzo szerokim. Stanowi reakcję organizmu na przeszkody, przeciążenia, niebezpieczeństwa lub też inne bodźce. Bardzo często jesteśmy na niego narażeni. Skóra pełni rolę naturalnej bariery ochronnej organizmu przed otaczającym środowiskiem, dlatego jest w dużym stopniu narażona na stres. Wraz z upływem czasu zaczyna tracić zdolność do szybkiej odnowy. To powoduje zmniejszenie odporności skóry.

Rodzaje stresu i jego wpływ na skórę.

Stres dzielimy na: wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny związany jest z wahaniem hormonów ( szczególnie tzw. „ hormonów stresu”: adrenaliny, noradrenaliny, kortyzolu) oraz zmianami metabolicznymi. Stres zewnętrzny związany jest ze środowiskiem , w którym żyjemy. Przede wszystkim nasilają go: zanieczyszczenia powietrza ( tlenek i dwutlenek węgla), toksyny i chemikalia ( dym papierosowy, rozpuszczalniki, detergenty), promienie słoneczne UV ( stres oksydacyjny). Wszystkie te czynniki powodują powstawanie wolnych rodników. Wolne rodniki są molekułami, które atakują komórki, niszczą błony komórkowe budujące DNA oraz powodują ich mutację. Osłabiają skórę , obniżają jej zdolności naprawcze i ochronne, powodują powstawanie zwiotczeń i głębokich zmarszczek.

Symptomy skóry „zestresowanej” :

  • Skóra poszarzała, ziemista,
  • Szorstka w dotyku,
  • Sucha, wręcz odwodniona.
  • Bardziej wrażliwa – często reaguje pieczeniem i zaczerwienieniem.

Linia Anti-Stress walczy przede wszystkim z czynnikami niszczącymi skórę oraz dostarcza potrzebnych elementów do odbudowy i regeneracji wszystkich zniszczeń.

Więcej

Anti Stress  W tej kategorii nie ma produktów.