Pure Solutions

Cera tłusta jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych. Jest szara, gruba, słabo ukrwiona a jej powierzchnia błyszcząca z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i zaskórnikami. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, zimno i słońce oraz wodę i mydło. Na ogół bardzo słaby wpływ na cerę tłustą mają bodźce zewnętrzne, dużo ...

Cera tłusta jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych. Jest szara, gruba, słabo ukrwiona a jej powierzchnia błyszcząca z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i zaskórnikami. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, zimno i słońce oraz wodę i mydło. Na ogół bardzo słaby wpływ na cerę tłustą mają bodźce zewnętrzne, dużo silniejszy zaś wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się okres jej starzenia. Zaletą cery tłustej jest także to, że w wieku starszym, czy podeszłym, nie ulega patologicznemu wysuszeniu, zazwyczaj po 30-40 r.ż. przechodzi w cerę mieszaną. Wadą natomiast są dość częste powikłania trądzikowe i skłonność do tworzenia zmian zastoinowych oraz nieestetyczny wygląd, ponieważ się błyszczy. Wygląd skóry poprawia się w miesiącach letnich, ze względu na upłynnienie łoju pod wpływem ciepła, dzięki czemu ma on łatwiejszą drogę wydostania się na zewnątrz, równomiernie pokrywa skórę i nie blokuje porów. Cera tłusta nie występuje w dzieciństwie. Jej objawy pojawiają się dopiero po okresie pokwitania, ok. 12 roku życia, co jest związane ze wzmożoną stymulacją hormonalną i nadmierna pracą gruczołów łojowych.

Pure Solutions to linie zabiegowe idealne dla skóry tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami. Regulują one wydzielanie sebum, działają antybakteryjnie, zapobiegają tworzeniu się zanieczyszczeń . Dzięki zabiegom Pure Solutions skóra staje się zmatowiona, nawilżona i rozświtlona.

Więcej

Pure Solutions  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji