Kianty Viniferin

Proces starzenia skóry

Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest „ stres oksydacyjny”, który powstaje w wyniku agresywnego działania wolnych rodników. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki środowiskowe: zanieczyszczenia, stres, palenie papierosów, promienie UV.

Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki mające na swym ostatnim...

Proces starzenia skóry

Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest „ stres oksydacyjny”, który powstaje w wyniku agresywnego działania wolnych rodników. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki środowiskowe: zanieczyszczenia, stres, palenie papierosów, promienie UV.

Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki mające na swym ostatnim orbitalu pojedynczy, niesparowany elektron. Dążąc do przyłączenia lub oddania elektronu wykazują dużą aktywność chemiczną utleniając każdy związek z którym mają kontakt. Niszczą błony komórkowe i mogą uszkadzać łańcuchy DNA zawierające informacje genetyczne. Wolne rodniki są także kancerogenne. Mogą powodować stany zapalne i śmierć komórek. W raz z wiekiem wzrasta intensywność ich wytwarzania przez organizm. Przyspieszają one starzenie skóry i organizmu. Są także przyczyną wielu chorób.

Każda komórka skóry jest narażona ok 10.000 razy dziennie na atak ze strony wolnych rodników. To powoduje degenerację włókien kolagenu i elastyny oraz depolimeryzację kwasu hialuronowego. Poprzez to zwiększa się ilość zmarszczek, skóra traci sprężystość.

Organizm człowieka wyposażony został w naturalny mechanizm obrony przed wolnymi rodnikami. Zapewnia on równowagę antyoksydacyjną. Ale pomimo tego równowaga ta może czasami zostać zaburzona. Wówczas konieczne staje się dostarczenie tzw. antyoksydantów ( przeciwutleniaczy), które zmniejszą szkodliwe działanie wolnych rodników, zneutralizują ich kancerogenne działanie.

Składnik aktywny zawarty w linii Kianty Viniferin

Jedną z roślin, które chronią komórki skóry, macierz zewnątrzkomórkową DNA przed uszkodzeniami oraz stymulują syntezę kolagenu są winogrona. Z nich to pozyskiwane są antyoksydacyjne polifenole, m.in. resweratrol.

BV szukało jednak jeszcze bardziej aktywnego składnika, który znacznie silniej odmładzałby skórę. Z tego względu pozyskało nową, bardziej ekskluzywną i intensywniej działającą substancję czynną tj. pochodną rezweratrolu – Viniferinę ( nazwa handlowa Viniderm ®).

Viniferyna ( Viniderm ®) – powstaje w procesie enzymatycznej biokonwersji z resweratrolu. Resweratrol jest z kolei pozyskiwany z soku z czerwonych winogron z Południowej Francji. Pierwszym krokiem jest pozyskanie enzymu laktazy, produkowanego przez szczep grzybów Botrytis Cinerea. Grzyb ten występuje tylko w odmianach winogron używanych do produkcji najsłodszego wina np. Sauternes o Monbazillac. Wyizolowany enzym jest wykorzystywany w drugim etapie syntezy. Podczas tego etapu jest on dodawany do soku z winogron obfitującego w resweratrol. W dalszej części na drodze wielu przemian enzymatycznych resweratrol jest przekształcany w viniferinę. Viniferina wykazuje 62 razy większą skuteczność w odmładzaniu i rozświetlaniu skóry niż wit. C i 4 krotnie większą skuteczność niż kwas kojowy w rozjaśnianiu i likwidacji przebarwień.

Więcej

Kianty Viniferin  W tej kategorii nie ma produktów.