Skin Comfort

Cerą wrażliwą określamy skórę, która pod wpływem czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych staje się zaczerwieniona i podrażniona. W momencie działania czynnika drażniącego przy skórze wrażliwej pojawia się rumień, wzrasta uczucie świądu, pieczenia oraz szczypania. Najczęściej problem ten dotyczy cery suchej, cienkiej, delikatnej, ale również mo...

Cerą wrażliwą określamy skórę, która pod wpływem czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych staje się zaczerwieniona i podrażniona. W momencie działania czynnika drażniącego przy skórze wrażliwej pojawia się rumień, wzrasta uczucie świądu, pieczenia oraz szczypania. Najczęściej problem ten dotyczy cery suchej, cienkiej, delikatnej, ale również może pojawić się w przypadku silnie przesuszonej cery mieszanej i tłustej. Ponadto skóra staje się wrażliwa w okresie menopauzy, w wyniku zniszczenia jej przez słońce, czy też przez długotrwałą chorobę. Jest dużo czynników, które mają wpływ na pojawienie się cery wrażliwej. Oprócz tych wymienionych wcześniej, zaliczyć możemy również złą pielęgnację – używanie mydeł i zbyt gorącej wody, zbyt częste peelingi, stosowanie silnych kosmetyków na bazie kwasów owocowych, alkoholi, witaminy A. Także nasz styl życia wiąże się z pojawieniem cery wrażliwej – brak ruchu, nieprawidłowe odżywianie, przebywanie w zbyt suchych, wilgotnych czy też klimatyzowanych pomieszczeniach, nadmierne opalanie, używki oraz wszelkie zanieczyszczenia środowiska. Objawami pojawienia się cery wrażliwej jest ścieńczenie naskórka, zaczerwienienie, widoczne naczynia krwionośne, uczucie świądu, pieczenia, mrowienia , czy też szczypania.. Skóra jest słabo odżywiona, przestają pracować gruczoły łojowe, każda ekspozycja na słońce uszkadza kolagen, elastynę oraz płaszcz hydrolipidowy, prowadząc do nadmiernego wysuszenia, złuszczania naskórka oraz szybszego starzenia się.

Linia Skin Comfort dzięki odpowiednio dobranym składnikom w preparatach i zabiegom dla cery wrażliwej, podrażnionej przerywa destrukcyjny proces i pomaga odbudować warstwę lipidową skóry. Znika nieprzyjemne uczucie napięcia. Naskórek staje się miękki, gładki, a cera odzyskuje zdrowy koloryt.

Więcej

Skin Comfort  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji