BCN ECQ10 – Meso koktajl regenerujący (1 fiolka)

bcn ecq10 (1 szt.)

Nowy

Odmłodzenie, regeneracja i napinanie skóry.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

NOWOŚĆ !!!

BCN ECQ10 – Meso koktajl regenerujący

Kierunek zastosowania: odmłodzenie, regeneracja i napinanie skóry.

Skład:

Elastyna – białko ( skleroproteina) występująca wraz z kolagenem w tkance łącznej. Dzięki sprężystości swoich włókien , zapewnia skórze elastyczność. Skóra produkuje włókna elastynowe tylko do 25 roku życia ; całkowity ich zanik następuje w wieku 40 – 50 lat. Hydrolizat elastyny zawiera wolne aminokwasy, peptydy o masach cząsteczkowych od 400 – 40.000 Daltonów oraz mukopolisacharydy – naturalne składniki tkanki łącznej ( m.in. kwas hialuronowy). Łatwo przenika do skóry, wpływa na jej uelastycznienie i wygładzenie zmarszczek.

Kolagen - Jest to podstawowy składnik włóknistej tkanki łącznej i materiał budulcowy skóry. W tkance łącznej kolagen występuje w połączeniu z innymi białkami strukturalnymi ( elastyną) i mukopolisacharydami ( kwas hialuronowy).Ta struktura zwana jest proteoglikanem i stanowi pewnego rodzaju szkielet tkanki łącznej. Odpowiada ona za elastyczność i napięcie, podtrzymuje także zewnętrzne warstwy skóry. Oprócz właściwości podporowych proteoglikan odpowiedzialny jest za utrzymanie właściwego nawilżenia skóry. Poszczególne składniki proteoglikanu wykazują doskonałe właściwości higroskopijne; pełni on rolę rezerwuaru wody. Kolagen to biopolimer, który posiada nadzwyczajną zdolność jej wiązania. Około 20-40% wody obecnej w organizmie jest związane w skórze, przy czym głównie jej część ( 70%) jest magazynowana właśnie przez to białko. Fizjologiczny proces starzenia się skóry polega na postępującym przekształcaniu się kolagenu rozpuszczalnego ( znajduje się w młodej tkance) do postaci nierozpuszczalnej, która traci zdolność pobierania wody. Skóra wówczas traci swoją elastyczność i zdolność pęcznienia, staje się sucha oraz mało sprężysta. Ubytek rozpuszczalnego kolagenu jest zjawiskiem naturalnym w procesie starzenia, ale jednocześnie nadzwyczaj niepożądanym. Dlatego niedobory tego białka powinny być uzupełniane poprzez stosowanie preparatów zawierających rozpuszczalny kolagen.

Koenzym Q 10 - ( ubichinon) – „ eliksir młodości”. Antyoksydant rozpuszczalny w tłuszczach. Obecny we wszystkich ludzkich komórkach. Jest elementem łańcucha oddechowego. Aż 95 % energii w organizmie jest dostarczana z udziałem Co Q 10. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość koenzymu Q 10 w skórze i w naskórku , co prowadzi do zwolnienia regeneracji komórek i pojawienia się efektów starzenia. Co Q 10 hamuje ekspresję kolagenazy podczas ekspozycji na promienie słoneczne UVA. Koenzym Q 10 wzmaga ochronę komórek skóry przed działaniem wolnych rodników. Chroni elastynę i kolagen przed degradacją. Spowalnia efekty starzenia skóry.

Przeznaczenie:

  • zwiotczenia skóry
  • zmarszczki
  • odwodnienie skóry

Przeciwwskazania:

  • alergia na jeden ze składników koktajlu.
  • nie należy stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

INCI: Aqua, Peg - 35 Castor Oil, Propylene Glycol, Soluble Collagen, Ubiquinone, Hydrolyzed Elastin, Sodium Hydroxide.

Prezentacja:

Meso koktajl regenerujący – fiolka 3 ml

Komentarze

Brak komentarzy.

Napisz komentarz

BCN ECQ10 – Meso koktajl regenerujący (1 fiolka)

BCN ECQ10 – Meso koktajl regenerujący (1 fiolka)

Odmłodzenie, regeneracja i napinanie skóry.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

13 innych produktów w tej samej kategorii: