Kianty Spa

Nazwa SPA wywodzi się z łacińskiego powiedzenia „sanus per aqua”, co oznacza zdrowie przez wodę. Antyczne plemiona mieszkające w jaskiniach, jako pierwsze poznały zbawienne właściwości wody. Zauważyli oni, że chore lub zranione zwierzęta poszukiwały legowiska w obrębie źródła wody. Woda stała się ich świętością, a różne kultury uznały ją za swój...

Nazwa SPA wywodzi się z łacińskiego powiedzenia „sanus per aqua”, co oznacza zdrowie przez wodę. Antyczne plemiona mieszkające w jaskiniach, jako pierwsze poznały zbawienne właściwości wody. Zauważyli oni, że chore lub zranione zwierzęta poszukiwały legowiska w obrębie źródła wody. Woda stała się ich świętością, a różne kultury uznały ją za swój symbol uwielbienia. W kulturze greckiej kąpiele termalne były tradycją. Chorzy leczyli się za pomocą różnych technik hydroterapii: gorące kąpiele, błota, strumienie wody o różnych temperaturach. Romowie imitowali poczynania Greków tworząc termy publiczne.

Po okresie Średniowiecza, nastąpił całkowity przełom w hydroterapii. Juan Manuel Savonarola napisał pierwsze opracowanie na temat funkcjonowania wód termalnych i leczenia kąpielami. W XX wieku nastąpiła całkowita ekspansja nauk na temat terapeutycznych właściwości wody. Dziś pojęcie SPA różni się nieco od dawnych wyobrażeń człowieka. Jest symbolem nie tylko kąpieli i hydroterapii. Zaczęto używać go, jako nazwy miejsca gdzie można poddać się rozmaitym zabiegom. Dzięki nim odnowimy, zrelaksujemy zmęczone ciało jak i ukoimy zmysły.

SPA – spokój ciała i ducha; woda jest tym dla ciała, czym marzenie dla duszy.

Linia Kianty, aby spełnić wymagania współczesnych gabinetów odnowy została dodatkowo wzbogacona kosmetykami Kianty Spa, których skład opiera się przede wszystkim na dobrodziejstwach wodorostów oraz polifenoli, wydobywanych z nasion winogron.

Owoce Ziemi i morza łącząc się, współdziałają ze sobą i przywracają balans, a zabiegi uzupełniające znacznie poprawiają kondycję skóry, pozostawiając przyjemne uczucie komfortu i dobrego samopoczucia

Więcej

Kianty Spa  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów